ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД З АСТРОНОМІЇ
АСТРОНОМІЧНИЙ ЕРУДИТ
Добрий день шановні знавці астрономії!
Сьогодні ми з вами визначимо: хто ж з нас найкраще володіє знаннями з астрономії!
Наш сьогоднішній шлях буде складатись з етапів, на кожному з яких ми будемо обирати найкращих.
I. «Ланцюжок»
Правила цього етапу – дати правильну відповідь на поставлене вчителем запитанням. Максимальна кількість балів – 5 балів ( ті учні , які отримують по 0 балів покидають гру ). Читати далі
Відкритий урок з інформатики 5 клас.
Тема : Мандрівка океаном комп’ютерних знань
Тип уроку: Урок-повторення вивченого матеріалу
Мета: повторити матеріал, вивчений у першому семестрі, коригувати знання учнів, розвивати пізнавальну активність, сприяти розвитку уваги, виховувати інтерес до інформатики.
Обладнання: картки «Капітан», карта подорожі, прапорці - позначення портів, завдання на картках для команд, паперові монети для підрахунку балів.
План-конспект урокуЧитати далі
Технології досить цікавий предмет для учнів, особливо для дітей молодшого віку: адже для них все нове, вони прагнуть знати все більше і більше, вони як гумка вбирають в себе всю інформацію, яка доноситься до них.
Я хочу поділитись з вами одним з таких уроків, а саме уроком, на якому ми з учнями виготовляли 3D окуляри.
Беремо підручний матеріал, це можуть бути будь-які старі окуляри, або сонцезахисні, можна навіть використовувати шматок пластику.
Виймаємо скла зі старих очок.
Прилаштовуємо вийняті скла до плівки і змальовує по контуру маркером. Після чого вирізаємо нові лінзи. Замість плівки можна використовувати бейджік, коробку від музичних дисків або іншу прозору пластмас
Розмальовуємо ліве скло червоним маркером з обох сторін.
Після чого рівномірно розфарбовуємо праве скло з одного боку синім маркером, з іншого зеленим маркером.
Чим рівномірніше завдано маркер, тим краще буде проглядатися стереозображення. Щоб домогтися рівномірного забарвлення пластику можна розкрити маркер і, діставши спиртової стрижень, вичавити його на поверхню пластику або рівномірно нанести шар широкої фарбувальної поверхнею.
Чекаємо коли фарба висохне і вставляємо кольорові лінзи назад в окуляри. При цьому не забувайте що для лівого ока має бути червоне скло, а для правого синьо-зелене.
Щоб перевірити працездатність 3D очок дивимося на об'ємні фотографії які наведені нижче. Після чого запрошуємо рідних і хвалимося:) Врахуйте, що якщо у вашого монітора бліда перенесення кольорів, то об'ємного ефекту ви можете не побачити.
На вулиці ХХІ століття, все сучасне навкруги, нове, от тільки в занепаді наші кабінети фізики.
І кожен вчитель, йдучи, на урок лабораторної роботи "ламає" собі голову: де взяти, як показати, як зробити?
Я є однією з таких вчителів фізики, і з такою проблемою зустрічаюся майже щодня.
Сьогодні, випадково, готуючись до чергової лабораторної роботи, я знайшла чудовий сайт, де можна придбати для школи будь які прилади (з фізики, біології. математики, хімії, географії, трудового навчання та багато інших корисних речей для школи).
Я думаю, що кожен з вчителів знайде для себе і для своєї школи щось корисне.
P.S. Я вже знайшла.
Урок 2
Тема: Методи дослідження фізичних явищ. Спостереження та експеримент. Вимірювання та вимірювальні прилади. Фізичні величини та їх одиниці.
Лабораторна робота №2 Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки шкали приладу.
Мета: ознайомити учнів із фізичними величинами, методами дослідження явищ та етапами пізнавальної діяльності (спостереження, накопичення фактів, створення теорій, проведення експерименту, вимірювання й обробка результатів); увести поняття фізичної величини, значення й одиниць виміру фізичної величини, способів її вимірювання; у процесі виконання лабораторної роботи ознайомити з призначенням та обладнанням фізичного кабінету, із правилами безпеки у фізичному кабінеті, мотивувати необхідність дотримання правил; формувати інтерес до вивчення фізики; виховувати акуратність і точність під час проведення експерименту; розвивати логічне мислення, вміння міркувати й робити висновки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку Читати далі
Фізика. 7 клас. 35 год
ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗІКУ (8 год)
1.Фізика як природнича наука. Фізичні тіла і фізичні явища. Механічні, теплові, електричні, магнітні та оптичні явища.
2.Методи дослідження фізичних явищ. Спостереження та експеримент. Фізичні величини та їх одиниці. Лабораторна робота № 1. „Фізичний кабінет та його обладнання. Правила безпеки у фізичному кабінеті .”
3.Вимірювання та вимірювальні прилади. Розв'язування задач. Лабораторна робота № 2. „Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу.”
4.Зв'язок фізики з повсякденним життям, технікою і виробничими технологіями. Творці фізичної науки. Внесок українських учених у розвиток фізики.
5.Навколишній світ, в якому ми живемо. Мікро-, макро- і мегасвіти. Простір і час. Послідовність, тривалість і періодичність подій. Одиниці часу. Лабораторна робота № 3. „Вимірювання часу (метроном, секундомір, годинник).”
6.Виміри простору. Довжина та одиниці довжини. Площа та одиниці площі. Об'єм та одиниці об'єму. Лабораторна робота № 4. „Вимірювання лінійних розмірів тіл та площі поверхні.”
7.Лабораторна робота № 5. „Вимірювання об'єму твердих тіл, рідин і газів.”
8.Взаємодія тіл. Земне тяжіння. Електризація тіл. Взаємодія заряджених тіл. Взаємодія магнітів. Сила — міра взаємодії. Енергія.
9.Тематичне оцінювання № 1.Читати далі