Березневий протест працівників освіти
Частина мітингувальників розташувалася у Маріїнському парку, навпроти будівлі уряду. З другої спроби учасникам акції вдалося перекрити рух на вул.Грушевського — спочатку їм перешкодили зробити це правоохоронці.
Рух вилицею Грушевського було перекрито близько п'яти хвилин.
Протестуючі скандують «Ганьба!», тримають гасла: «Працівники освіти - проти неконституційних чиновників», «Терпіння має межу», а також назву практично всіх областей України, які приїхали на мітинг.
Між тим, згідно з інформацією учасників акцій протесту, розміщеною на сайті Федерації профспілок України минулого тижня, у педагогічних працівників є дві вимоги до Кабінету міністрів України та Верховної Ради.
Перша — забезпечити скорочення розриву між зарплатою працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною зарплатою для визначення розміру заробітної плати працівників за всіма її розрядами.
«Сьогодні розмір заробітних плат працівників освіти, як і інших галузей бюджетної сфери, визначається на підставі встановленої Кабінетом міністрів фіксованої величини зарплати працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, яка є істотно нижчою, ніж мінімальна зарплата, що спричинює їх зубожіння, призводить до „зрівнялівки“ в оплаті праці висококваліфікованих фахівців і працівників простої праці»,- наголошується у зверненні.
Друга вимога працівників сфери освіти — розширити виплату 20% надбавки на всі категорії педагогічних працівників. У зверненні наголошується, що уряд встановив 20% надбавку тільки окремим категоріям педпрацівників.
Нагадаємо, у лютому 2011 року КМДА планувала виділити 70 мільйонів гривень на надбавки вчителям.